Archives: شهریور ۱۳۸۶

هوای وصل

………یَابْنَ السّادَهِ الْمُقَرَّبینَ، یَابْنَ النُّجَباءِ الْأَکْرَمینَ، یَابْنَ الْهُداهِ الْمَهْدِیّینَ، یَابْنَ الْخِیَرَهِ الْمُهَذَّبینَ
……..اى فرزند بزرگان مقرب‏خدا. اى فرزند اصیل و شریف بزرگوارترین اهل عالم؛ اى فرزند هادیان هدایت یافته؛ ای فرزند بهترین مردان مهذّب؛
نمیدونم چرا این روزها دلتنگ شدم ‍،شاید به خاطر اینه که به هر طرفم نگاه میکنم بوی تو میآید. آقای من !
سایتهای مهدوی، وبلاگهای مهدوی،نرم افزارهای مهدوی،معرفت مهدوی و…
اما نمیدونم چرا تو را نمیشه پیدا کرد .
نشسته بودیم با بچه های غرفه‏وبلاگ‏های مهدوی که یه آقایی اومد داغ دلمان را تازه کرد …
حرف هایی در مورد ظهور میزد، در مورد نشانه های ظهور،اگرچه چندان حرف هاش متقن نبود وبه شخصه برام سخت بود قبول کردن بعضی حرفاش، اما بازم داغ دل‏مان را که همین طوری غمگین بود آتش زد.
میگفت:که پیش بینی شده که امام زمان امسال ظهور میکنه وچندتا حدیث آورد و از رمل و جفر حرف زد که مثلا با یه ستاره شناس و رمال حرف زده که گفتند امسال امام زمان ظهور میکنه …همین موقع یادم آومد حدیث معروف کذب الوقاتون«دورغ می گویند آنهایی که برای ظهور وقت خاصی را معین میکنند.الکافی ص۳۶۸، ح۲٫»البته می تونید برای دیدن وبلاگش به این آدرس سری بزنید«مطالب خوبی داره»
خیلی هوای دعای ندبه کردم ، هی با خودم زیباترین تیکه های دعای ندبه را زمزمه میکردم یکی از بچه ها گفت این چیه می خونی؟!!گفتم دعای ندبه گفت امشب باید دعای کمیل بخونی‍، منم گفتم آخه حسش اومده، حال کردم دعای ندبه بخونم .
بِنَفْسى أَنْتَ أُمْنِیَّهُ شائِقٍ یَتَمَنّى، مِنْ مُؤْمِنٍ وَ مُؤْمِنَهٍ ذَکَراً فَحَنّا بِنَفْسى أَنْتَ مِنْ عَقیدِ عِزٍّ لا یُسامى بِنَفْسى أَنْتَ مِنْ أَثیلِ مَجْدٍ لا یُجارى بِنَفْسى أَنْتَ مِنْ تِلادِ نِعَمٍ لا تُضاهى …
به جانم قسم که تو، همان آرزوى قلبى و مشتاق الیه مرد و زنِ اهل ایمانى که هر دلى از زیادت شوق او ناله مى زند. به جانم قسم تو آن عزّتی هستی که هم طرازی ندارد. به جانم قسم تو آن عظمتی هستی که هم قطاری ندارد. از آن نعمتهاى خاص عالى خداوندی، که مثل و مانند نخواهد داشت
اینم یه مناجات با حال با امام زمان
اینم برای دل سوخته ها متن دعای ندبه با ترجمه

و او خواهد آمد

دنیا سیاه است و سرد. قلب‏ها در سینه‏های چرکین مرده است و در کالبد سنگیش می تپد، اما سخت …
تباهی بر جهان حکم می‏کند و عدالت در صندلی‏های مرگ به لرزه افتاده است …
و ناگاه صدایی دلنشین ذهن‏ها را در هم می‏شکند …«هل من ناصر ینصرنی»
هنوز هم در وصف زمان ظهورش مانده ایم.
اما به‏راستی امام زمان –عج- آن زمان ظهور می‏کند که جهان را چیزی جز تباهی نگرفته باشد؟
آیا طرح این مسئله صحیح است که باید جهان را تباهی پر کند تا او ظهور کند؟
آیا می‏توان یکی از نشانه های ظهور را تباهی جهان بر شمرد ؟
اگر قرار است تباهی تعیین کنند ظهور باشد کدام تباهی می‏تواند بالاتر از صحنه کربلا باشد، یا مگر آتش زدن خانه علی (ع) تباهی نبود؟
مگر باتباهی نبود که تک تک امامان مان را در خانه هاشان محبوس کردند و انسان های بی خرد، چراغ زندگی‏مان را با بی‏نور کردن زندگی شان،کم نور کردند .
پس، داستان چیزی دیگری است …
سهل بن حسن خراسانی آمد خدمت امام صادق (ع) گفت: ای پسر رسول خدا چرا شما با این همه یار و شاگردی که دارید قیام نمی‏کنید؟
حضرت دستور دادند که تنور را روشن کنند.بعد حضرت به ایشان فرمودند:برو داخل تنور، خراسانی عذر خواست در همین لحظه بودکه هارون مکی وارد شد امام به ایشان فرمودند برو داخل تنور، هارون مکی بدون هیچ سوالی داخل تنور رفت.
بعد از مدتی امام به خراسانی دستور دادکه در تنور را بردارد خراسانی وقتی در تنور را برداشت . هارون را در میان شعله های آتش یافت که در حال ذکر گفتن است
امام به هارون دستور داد خارج شود.سپس فرمود:
تا زمانی که ۵ نفر مانند هارون یاور نداشته باشم هرگز قیام نمی‏کنم.
چراغ ولایت در حال سو سو زدن بود و این گونه شد که خداوند خواست حجتش را از بی‏خردان مخفی کند تا با تباهی خود چراغ ولایت را خاموش نکنند و خواست تا آن زمان که انسان‏ها از تباهی فاصله نگرفتند او را ظاهر نکند
پس ای منتظران باید از تباهی دور شویم تا او بیاید باید خواستار حقیقت شویم تا او بیاید و باید…میلاد پر برکت آخرین نور ولایت رو تبریک می گم

[Top]

عقل.در جاده خاکی

چه می‏توان گفت وقتی عقل ها‌ی‌مان را در قلعه‌ای سخت با ژاندارم تعصب در بند کشیده‏ایم حال آنکه، اسلام دینی است بر مبنای تفکر، استدلال تا آنجا که اصول اولیه دین اسلام را برمبنای تفکر قرار داده اند.
چگونه می‏توان دین داشت درحالی که اصول اولیه مان«دقت کنید مان نه دین مان» تقلیدی است.؟! چگونه می‏توان تفکر اسلامی داشت درحالی که برمبنای تقلید از پدران خود مسلمان شده ایم؟
!
آیا تا به حال به اسلام فکر کرده‏ایم یا به خدا یا نه، اصلا به خودمان؟ آیا فکر کرده‏ایم که، که هستیم و کجا و جایگاه مان کجاست از کجا آمده‏ایم و به کجا باید برویم و چه باید بکنیم؟‏

یادم می آید سخن آن عارف وارسته که می‏گفت من یه روز کافر شدم !«چشم ها همه از حدقه بیرون زده بود که شما ..» که گفت: یعنی از دین بیرون آمدم تا بدانم چگونه و به چه دلیل مسلمان شده‏ام و باخود عهد کردم که اگر دلیل مطقنی نداشته باشم مسلمان نشوم ….وحال همان دلیل است که مرا به اینجا کشانده.
به راستی ماباید چه کنیم آیا باید مقلد باشیم یا متفکر؟آیا درست است که درهمه شئون زندگی مقلد باشیم؟پس آن قدرت تفکر را خدا برای چه در ما قرار داده است؟

آنجا که وظیفه تقلید است هیچ، آن زمان که عقل و دین حکم به تقلید کند وظیفه تقلید است باید مقلد بود وعقل آن زمان که آدمی از علمی سر رشته نداشته باشد.می‏گوید: باید مقلد باشی، از آنکه می‏داند و دین نیز می‏گوید:در زمان غیبت مسلمانان باید برای امور دین به علما و فقهای دین مراجعه کنند.«البته دین باعقل در حکم تقلید فرقی نمی‏کند»
اما این تقلید در جای جای زندگی ما رخنه کرده،در میان مان تفکری نیست. هر چه هست تقلیداست، تقلید، تقلید …کجاست آن تفکری که یک ساعت آن برتر از ۱۰۰۰سال عبادت عارف بود؟کجاست؟

….قرآن را برای ما فرستاد که در آن تفکر کنیم .در عمق و کنه آن غرق شویم .عجایب خلقت را کشف کنیم .وبدانیم که،که هستیم و..
اما استفاده مان ازقرآن، شده استخاره، آنجا که باید تفکر کرد. آنجا که باید مشورت کرد. وراهش راپیمود

آنها چی می‏خواستندو ما چه می‏کنیم …!

[Top]

امام عباس!!!!

آقا مگه چیه حالا که همه امام شدن بذارید حضرت عباس رو هم امام کنیم کی از حضرت عباس بهتر….از این به بعد بگیم امام عباس ….((جدی نگیرید))
* حقیقتا چرا حضرت عباس امام نشد ؟
– اگه ایشون امام می شد، کی حضرت عباس می‏شد .
خوب اصلا حضرت عباس نداشتیم .مگه چی می شد؟!
-منظورم این نبود که بابا!
حضرت عباس یکی از مهمترین شخصیت ها رو در کربلا ایفا کرد و شاید کربلا بدون ایشون اصلا کربلا نمی شد. اگه ایشون نبود کی به ما می‏فهموند معنای امامت رو، کی به ما می‏فهموند امام یعنی چی؟ کی به ما می‏فهموند اگه ساقی شدی و لب تشنه بودی و رفتی لب رود فرات حواست باشه امامت تشنه است، نباید آب بخوری،نباید زود تر از امامت سیراب بشی!!!!!!!
اگه عباس نبود کی به ما می‏فهموند معنای وفا رو .
اگه عباس نبود کی امامت رو برای معنا می‏کرد، درسته امام برادرته اما نباید بهش بگی بردادر باید احترامش رو نگه داری باید بگی، سیدی آقای من، مولای من، سرور من .
پس بذار بفهمونیم به یل‏ام‏البنین که ما خوب ازش یاد گرفتیم بیاید این عید های مبارک رو به آقا و سرورمون و عزیز دلمون امام زمان تبریگ بگیم ……..
عید دیگه باید تبریک گفت به همه به همه دوستداران و عاشقان ولایت تولد این سه عزیز رو …
جالبه ها تا حالا توجه کردی چطوریه که شب سوم شعبان شب تولد داداش بزرگتره و شب چهارم تولد داداش کوچیکتر…یه دفعه فکر نکنی این یه اتفاقه نه! ……حتما در این سری هست …..[Top]

توهم،تصور،اشتباه

 می گویند امام پس استعمال امام به آن معنا درست است …….
نکته دیگر اینکه جناب اقای رامین منظورشان معنای خاص دیگری بود ،در جلسه ای ما خدمت ایشان بودیم ایشان کلا منکر دیگر مراجع شده و معتقد بودن که دادن خمس و زکات به دیگر مراجع کاری عبث وبیهوده می باشد .
وب فکرنمی کنید همچین ادعای ازایشون بسیار بزرگ باشد .
حالا جالب این قضیه است که من وقتی دلیلش را از ایشان سوال کردم ایشان گفتند که چون آقای خامنه نائب امام زمان هستند و ایشان فقط حق تصرف در خمس و زکات را دارند،جالب تر اینکه آقای خامنه ای اول رهبر شدند بعد مرجع تقلید به گفته ی ایشان ،آقای خامنه ای اول نائب شدند(( امام ))شدند بعد مرجع تقلید.
از ایشان پرسیدم که چه دلیل عقلی یا شرعی شما رابه این نتیجه رسانده که ایشان حتی معنای دلیل شرعی و عقلی رو در اینجا نمی دانستند که من به ایشان تو ضیح دادم .از دلیل شرعی که هیچ نمی دانستند لذا شروع کردند به آوردن دلیل عقلی بی خبر از اینکه این نوع مسائل رو با دلیل عقلی نمی توان ثابت کردو زمانی ما پی به نائبیت شخصی می بریم که خود شخص ((مثلا امام زمان دراین بحث)) این مطلب را یا صراحتا یا اشارتا بیان کرده باشد. به بیان دیگر ماهیچ وقت نمی توانیم شخص امام را با دلیل عقلی بشناسیم …توجه کنید بشناسیم ….تنها راه شناختن این است که امام قبلی بیان کند.
پس تنها راه شناختن نائب امام، یک دلیل شرعی است یعنی همان احادیث که معروفترین این دلیل شرعی آخرین نامه امام زمان به نائب خاصش است که در آن بیان شده چه کسانی نائب ایشان هستند فکر می کنم این همه حرف دیگه کافیه الان موقع آوردن دلیل است ..
۱٫به این فرموده امام رضا (ع) در مورد امام و امامت دقت کنید :
براستى امامت، خلافت از خدا و خلافت رسولخدا (صلى الله علیه وآله وسلم) و مقام امیرالمؤمنین (علیه السلام) و خلافت حسن و حسین (علیهما السلام) است. براستى امامت، زمام دین ونظام مسلمین وصلاح دنیا و عزّت مؤمنان است. امام، بنیاد رشد کننده اسلام و شعبه والاى آن است. به وسیله امام است که نماز و زکات و روزه و حج و جهاد شکل می گیرند و کمال می یابند و خراج و صدقات فزونى می پذیرند و حدود و احکام الهى اجراء می شوند و مرزها و جوانب مملکت اسلامی  محفوظ می مانند»…بدون هیچ شرح و توضیحتحف العقول صفحه ۴۶۲.
۲٫ اسحاق بن یعقوب از امام زمان(علیه السلام) طى نامهاى می پرسد که به هنگام غیبت شما در حوادثى که روى می دهد به چه کسى مراجعه کنیم؟ فرمود:
اما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها إلى رواه حدیثنا فانّهم حجّتى علیکم و انا حجّه اللّه.
در حوادث و رویدادهایى که براىتان پیش می آید به راویان حدیث ما مراجعه کنید که آنها حجت من بر شما هستند و من حجت خدایم.
وسائل الشیعه جلد ۱۸ ص ۱۰۱
۳٫امام حسن عسکرى(علیه السلام) فرمودند: فامّا من کان من الفقهاء صائناً لنفسه حافظاً لدینه مخالفاً لهواه مطیعاً لأمر مولاه، فللعوام أن یقلّدوه.
هر فقیهى که نگهدارنده نفس ـ از انحرافات و لغزشها ـ و حفظ کننده دین و مخالف با هواهاى نفسانى و مطیع امر مولاى خویش باشد، بر عامّه مردم است که تقلید کننده ـ و تابع ـ او باشند.
سفینه البحار جلد ۲ ص ۳۸۱
۴٫ امام راحل (قدس سره) در مبحث ولایت فقیه از «کتاب البیع» بعد از نقل و بررسى دهها دلیل و روایت معتبر می فرماید: از آنچه بیان شد نتیجه می گیریم که فقهاء از طرف ائمّه (علیهم السلام) در جمیع آنچه در اختیار آنان بوده است، داراى ولایت هستند. مگر دلیلى بر اختصاص امرى خاص به معصوم (علیه السلام)اقامه شود که در آن صورت، این اصل کلى، استثناء می خورد
خوب دیگر کلام به درازاکشید فکر کنم این دلایل شرعی خود واضح و روشن باشند ….

[Top]

دکتر رامین در باتلاق تخیل

 تحریف ونگرش های شخصی در دین زیاد است و خدا و پیامبر تمام سعی خود را کردند که مسلمانان رو از این تحریف دور کنند، یعنی عقاید من درآوردی از دین را وارد دین نکنند .
وقتی صحبت های آقای رامین را گوش می‏کردم به یاد این جریان تاریخی افتادم :
شخصی خدمت حضرت امیر(ع) آمد و گفت تو خدای منی، حضرت فرمود توبه کن کفر نگو ،باز گفت تو خدای منی،بار دیگر امیر المومنین با خطاب تندی او را مورد مواخذه قرار داد.اما شخص تا سه مرتبه این گفته خود را تکرار کرد. این بود که حضرت امیر او را مرتد نامید و برطبق آنچه اسلام در مورد مرتد دستور داده بود عمل کرد.
به این نوع انسان ها را در اسلام غالی می‏گویند یعنی غلو کننده ساده بگم ،همان دین من درآوردی .
جناب آقای رامین هم از همین نوع انسان ها هستند اما نه به اندازه اونا …….
اول باید دید امامت و امام در دین اسلام به چه معناست . امامت و امام در دین اسلام یک مقوله خاص است که حتی زمانی که حضرت ابراهیم خلیل الله از خدا امامت را طلب کرد خداوند در جواب خواسته او فرمود ولاینال عهدی لظالمین ((
بقره/۱۲۴))..یعنی عهد من که امامت باشد به ظالمین نمی‏رسد یعنی امامت عهد خداوند است این صریح قرآن است . نه اینکه فرزندان ابراهیم ظالم بودند اگرچنین بود ابراهیم هیچ وقت از خدا چنین طلبی نمی‏کرد.
این ظالمین یعنی عدم معصوم بودن یعنی امامت فقط برای آن است که عصمت داشته باشدو یکی از مهمترین صفات امام عصمت است که تا به حال بارها و بارها در کتب درسی خوانده ایم .که حتی این صفت به خیلی از پیامبران هم داده نشده است .
برخی از انسان ها برای اینکه بخواهند یک  شخص بزرگی را بزرگ نشان دهند و به دیگران بشناسانند دچار اشتباهاتی فاحش می‏شوند از جمله آنها همان فردی که به امیر المومنین خدا گفت ، با اینکه که حضرت امیر او را مورد شماتت قرار داد و فرمود تو مرتد می‏شوی و اعدام اما آن فرد باز هم از ادعای خود دست بر نداشت .
هیچ کس در این مقاله نمی‏خواهد عظمت و بزرگی اقای خامنه ای را زیر سوال ببرد یا اینکه از بزرگی ایشان بکاهد .خیر،ایشان انسان بسیار بزرگ و وارسته‏ای می‏باشد  که هیچ وقت با این گونه الفاظ و اسامی نه مقامشان بیشتر می‏شود و نه کمتر .
اما مسئله این است که هرکسی باید جای خود باشد نه جای دیگران،شاید دکتر رامین که جناب آقای خامنه ای را امام خطاب می‏کند قصدی نداشته باشد ولی باید بداند که این لفظ را لوس می‏کند و عظمت آن را از بین می‏برد لفظ امام فقط برای معصومی می‏باشد که از جانب خدا انتخاب شده و مردم هیچ گونه تاثیری در انتخاب او ندارند
وقتی گفته می‏شود امام، با امام جماعت خیلی فرق می کند امام جماعت تو ضیح خود را همراه خود دارد یعنی امام نمازی که به جماعت خوانده شده ……فکر نمی‏کنم مسئله غیر قابل فهمی باشد 
دو حالت برای اقای رامین می‏توان فرض کرد :
۱٫ایشان لفظ امام را از معنای اصلی خویش که در اسلام به آن صراحتا اشاره شده برگردانده‏است و معنی دیگری به آن داده ؟؟!!
که این کاری است دور از ذهن که از قدرت و توانایی او بر نمی‏آید و اصلا در حیطه ایشان همچین کاری نیست یعنی هیچ کس نمی‏تواند چنین کاری بکند مثل اینکه کسی بیاید بگوید از این به بعد به جای روزه به روزه بگوید زکات .نه این الفاظ تعیین شده توسط اسلام هستند و معنی خاصی برای آنها مشخص شده .
۲٫ ایشان لفظ امام را به همان معنا به آقای خامنه ای نسبت می‏دهند که دیگر هیچ تو ضیحی در این مورد نمی‏توانم بدهم فقط به جریان امام علی اشاره می‏کنم ….دکتر رامین در طهــــــــــــــــــــــــــــــــــــوراادامه دارد…………..
در بحث آینده به نقد دیگر ابحاث و نظریات ایشان وآنچه در جلسه خصوصی بین من و ایشان و …گذشت اشاره خواهم کرد این مقدمه ای بود ..

قابل توجه اینکه من خودم مقلد آقای خامنه ای هستم و ایشان را انسان بسیار وارسته ای می‏دانم وخیلی هم به ایشان ارادت  دارم ………………….

[Top]

حالا معنی ازادی رو می فهمم

اخیششششششششششششششششش……تموم شد
اردو رو می‌گم همون اردوی‌تخصصی بانوان وبلاگ نویس
نمی‌دونید چقدر سخته ۳ شبانه روز یه جا باشی بیرون هم نتونی بری ((آخه مسئولیت قبول کردی)) مکان اسکان مناسبی هم نداشته باشی، حرص بخوری، جوش بخوری، که این چی شد اون چی شد استاد اومد ، استاد نیومد چرا دیر شد چرا زود شد و بالاخره از این نوع مسائل………
بگذریم برای برخی گذشت و می‌گذرد اما تازه کار بعدی ما شروع شده حالا باید بری سر تسویه حساب با این و اون که خودش دمار از روزگار آدم در میِ‌یاره ……
هرچه بود با هر حرص و جوش و دلهره تموم شد و خوب هم تموم شد با اینکه من تو خیلی از جلسات نبودم ((کار داشتم )) اما بازم برخی ازکلاس‌ها رو که شرکت کردم خیلی برام آموزنده و جالب بود علی الخصوص دکتر رامین..
که تریبون مفت گیر آورده ول نمی‌کرد البته شرکت کننده ها که این حرف های دکتر رامین براشون جالب و تازه بود گل از گلشون شکفته بود و حسابی حا‌ل ‌کرده بودند.
البته ظاهرا صحبت های آقای ژرفا که دیروزش زده بود رو از یاد برده بودند، که گفته بودند:
از خیل جمعیت عوام زده دوری کنید. با سند و مدرک خواستن از حرفی که می شنوید. اونم قوی و قانع کننده، نه اینکه صرف منطبق بودن با خواسته هاتون اونو قبول کنی….
بگذریم به طوری باید یه پست اساسی بر نقد صحبت های ایشون گذاشت که حتی اگه برخی صحبت های تکملیی ایشون رو که طی چند اشکال من در حضور اقای فخری و نجمی انجام شد رو بشنوند حتما تجدید نظر می کنند …….

[Top]

روزها می گذرد اما من همچنان…

یه زمانی،یه جایی ((همون سایت ))ثبت نام کردی و موقع ثبت نام ازت تاریخ تولد خواسته،تو هم تاریخ تولد اصلیت رو دادی بعد از یه مدت که اصلا تو این باغا نیستی یه دفعه می بینی یه پیام های تبریک اومده وقتی باز می کنی می بینی نوشته اقای …….تولدت رو تبریک می گم ؟؟!!!!تولد؟؟؟!!!یعنی چی ؟مگه چندمه امروز …….
تازه یادت می افته که امروز ۱۱ مرداد و همون روز تولدته ………………ای دل غافل یعنی ۲۳ سال گذشت …..
یه دفعه همین جور می ری تو لک ۲۳ ســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــال
پیام بعدی رو باز می کنی و همینطور بعدی،از این همه لطف دوستان لذت می بری که زحمت کشیدن و برات پیام تبریک فرستادن ……………………………………
می ری تو فکر چی شد !چطور گذشت ؟الان من کیم ؟من چیم ؟و…..
سوالاتیه که تو ذهنت داره مثل چاپار این طرف و اون طرف می ره ….
چرا زنده ای ؟چطوری زنده ای ؟چطوری زندگی کردی ؟؟اونم ۲۳ ســــــــــــــــــــــال……..خیلیه ها
به کوله‏بار خالیت نگاه می کنی به گناهان انباشته شده نگاه می کنی …. نمی دونم دیگه…..
دنیای جایی برای ماندن نیست چون اگر بود دنیا نبود…..
اگرجزاین بود،این نبودکه خوبان از آن گریزان باشند و آن را همچون آبی که از بینی بز بیرون می آیدتوصیف کنند…
-کلام امیر المومنین که دنیا رابه آبی که از بینی بز بیرون می‏آید تو صیف می‏کند…

[Top]

منزل مبارک ای آشنا

درسته یه کم دیر شده اما به قول معروف هر وقت ماهی رو از آب بگیری تازه است
یه مدتیه از این ضرب المثل خیلی خوش اومده آخه خیلی مورد استفاده م  می شه  هر وقت میخوام کارهارمو توجیه کنم(( دنبال کاری که بایدمی رفتم و نرفتم یا نشده برم  … ))یی هو، این ضرب المثل می یاد تو ذهنم ومی رم دنبال انجام اون کار.
خوب از هدف دور نشیم این پست رو نوشتم که وفات حضرت ایت الله مشکینی رو تسلیت بگم .درسته ایشون فوت کردند و به جایگاه اصلی خودشون رسیدند و بی شک الانم دارند لذت می برند از جایی که براش اونجا مهیا کردن اما برای ما ها بد شد که یه چنین شخصیتی رو از دست دادیم واقعا ایشان شخصیتی متمایز داشتند.
 یادمه اون موقع که بچه بودم وقتی بابام می خواست مارو به زور ببره نماز جمعه خداخدا می کردم که امام جمعه اقای مشکینی باشه یا برنامه رو یه جوری می چیدم که فقط اون موقعی که آقای مشکینی خطبه می خونه با بابام برم نماز جمعه آخه دیگه هر کاری هم می کردم باید هر دو سه هفته یه بار می رفتم نمازجمعه،آخه  آقای مشکینی زود تموم می کرد خطبه ها رو منم چون می خواستم به برنامه های کودک برسم خیلی با اقا مشکینی حال می کردم همش بهش تو دلم می گفتم حاج اقا دمت گرم .
به همین خاطر از همون اوائل صدای ایشون برام بسیار جالب ودلنشین  بود و هر جاکه صداشو می شنیدم سریع می شناختمش .[Top]

اندر احوالات ساعت

نمی دونم مشکل من باساعت چیه؟!
بطور کلی من هر چی ساعت می خرم تو دستم نمی مونه یازود خراب می شه یا بچه ها لطف می کنن و ازم…می کنن ‍‍،یاگمش می‏کنم یا ازش سیر می شم دیگه باهاش حال نمی کنم دیگه دستم نمی‏کنم((تو خونمون ارشیوی ازاین ساعت ها هست که البته دل‏ و روده ندارن …))
یه مدتی بود بعد از اینکه آخرین ساعتم رو گذاشتم کنار،تو فکر این بودم که یه ساعت دبش بخرم که دیگه نه سیر بشم ازش نه به بچه ها بدم نه گمش کنم ‍،اما باخودم گفتم حالا که می‏خوام موبایل بخرم بزا یه خوبشو بخرم اونم که ساعت داره ،دیگه یه خرج اضافی نشه.((اومدیم زرنگی کنیم ))
اره دیگه ماهم پولامون گذاشتیم رو هم رفتیم یه موبایل خریدیم که هم ساعتمون باشه هم موبایلمون وهم…
الان یه چند روزیه خیلی ازش شاکیم،آخه نمیدونم چرا هی عقب می‏افته اونم نه یکی دو دقیقه حدود ۳۰ ،۴۰ دقیقه ..که این برام به اندازه از دست دادن یک کلاسه،جالب هم اینه که هرموقع که سر کلاس دیر می رسم می‏فهمم این ساعت موبایل چقدر عقبه …اخه یه بار به استاد میگی استاد ساعتم بود دوبار می‏گی دیگه که نمیتونی بگی روت نمی‏شه بگی،چون اگه بگی هم فایده ای نداره؟
اینجا بودکه من قدر ساعت و وقت رو دونستم آخه با همین عقب افتادن ساعت خیلی ازکارام قرو قاطی شد به کلاس نرسیدم برانماز دیر بیدار شدم به کارام نرسیدم بدقول شدم و…..واقعا باید قدر وقت رو دونست…..

[Top]