خورده جنایت‌‌های زن و شوهری

این عنوان تئاتری بود که چند شب پیش در شبکه چهار سیما به طور اتفاقی دیدم  کم و بیش از زیبایی این تئاتر و رمان شنیده بودم اما فرصت آن نشده بودم به دنبال دیدنش بروم و یا رمانش را بخوانم.

بیشتر از هر چیز که باعث شدن کانال ثابت بماند بازی نیکی کریمی و محمد رضا فروتن به عنوان بازیگران این تئاتر بود وآخرش هم فهمیدم که کارگردانش هم فرهاد‌ آئیش است. 

نمی‌دانم چقدر از این تئاتر گذشته بود که گذر من به این تله تئاتر خورد اما خوبیش این بود و لذت بیشتر من این بود که تمام داستان را متوجه شدم.

نمی‌خواهم داستانش رابرایتان بگویم اما من دیدن این تله تئاتر را به تمام دوستان توصیه می‌کنم به نظر من از لحاظ داستانی بسیار زیباست و بازیگران این تئاتر هم واقعا حق داستان را ادا کرده اند و زیبا بازی کرده‌اند.

لذت داستانی تئاتر یک طرف و شعار داستان هم طرفی دیگر، بسیار ماهرانه به شما حرف‌هایی می‌زند که می‌پذیرید شاید خیلی از کارهای زندگی‌تان اشتباه بودن و خیلی کار‌ها را برای حفظ زندگی و ارزش خود باید انجام می‌دادید و ندادید و شدیدا این برای ایرانیان بسیار داستان آموزنده‌ای است علی الخصوص قشر مذهبی.

اما یک سوتی کوچک هم در این تئاتر بود آن هم اینکه در یکی از قسمت‌های تئاتر محمدرضا فروتن که نقش ژیل را بازی می‌کند کتابی را که به زبان انگلیسی نوشته شده  بر می‌دارد چون کتاب ار از آخر باز می‌کند و دارد مقدمه کتاب را می‌ خواند اما هنگام خواند از تکان‌ها و جهت صورتش می‌شود فهمید که کتاب را از راست به چپ می‌خواند.

اما قسمت‌هایی از این تئاتر بود که به زیبایی و دقت خاصی بازی شده بود الان من دقیقا یادم نیست ولی هنوز لذت برخی از توجهات و دقت نظر‌ها که تئاتر را زیباتر کرده بود در ذهنم هست.

این متن نوشته نویسنده‌ ‌ فیلسوف فرانسوی، امانوئل اشمیت است که تصویری از زندگی بسیار از زن و شوهر‌های این دوران را نشان می‌دهد و جنایت‌هایی که زن و شوهر‌ها در حق دیگر انجام می‌دهند و اصلا متوجه آن نستند را به خوبی با یک طرح داستانی زیبا به تصویر می‌کشد.ما در متن با متنی خشک و جدی روبه‌رو می‌شویم  که قرار است اختلاف یک زن و شوهر را به شکل واضح بیان کند.اما بقیه داستان و اصل داستان را حتم خودتان ببینید.


۴ Responses to “خورده جنایت‌‌های زن و شوهری”

 • اسیر Says:

  نه خسته رفیق

  اولا “خرده جنایت‌های زن و شوهری”، «نمایش‌نامه»ای است که آقای اشمیت نوشته است.
  ثانیا بازی‌ها بسیار ضعیف بودند و از قدرت و جذابیت اثر اشمیت، کاسته بودند. اشتباه فرهاد آییش شاید همین بود که خیال می‌کرد همین که دو اسم مقابل دوربین بروند، کار خوبی از آب در می‌آید.

  شاد زی!

 • علی مجاهد Says:

  سلام مهدی جان.
  خاطره‌ی عید فطر وبلاگ رندت هنوز یادمه.
  دلم خواست خاطره‌های دهه‌ی فجرت رو بخونم.
  دعوت شدی.

 • مهرنوش Says:

  سلام . مهرنوشم از سایت احساسات دات کام . سایت ما جاییه که می تونین صداتون رو به گوش عشقتون برسونین . حتی اگه گمش کرده باشین . ابزار رایگان وبلاگ در رابطه با عشق و احساسات هم براتون آماده کردیم . پیروز و پابنده باشید

 • watch family guy free online Says:

  I’m Glad i found this blog.Added it to my bookmark!

Leave a Reply

افراد آنلاین : 1
بازدید امروز : 436
بازدید دیروز : 899
بازدید کل : 248078
تعداد کل مطالب : 304
تعداد لینک ها : 25